1. Przygotuj i zabierz ze sobą całą dokumentację medyczną.
2. Na terapię przyjdź w wygodnym stroju lub weź sobie strój sportowy na przebranie.
3. Zapraszam do Healing Therapy 5 minut przed terapią. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie odpocząć po pracy w poczekalni i napić się herbatki, w przypadku pierwszej wizyty zapoznać się z niezbędnymi informacjami dotyczącymi Regulaminu Praktyki Fizjoterapeutycznej oraz RODO, przebrać się w wygodny strój lub skorzystać z toalety i być w pełni gotowym na terapię.
4. Noworodek, który jest przygotowany do terapii to taki, który ma czystą pieluszkę i został nakarmiony. Najlepiej jeśli karmienie było w domu, nie w poczekalni, żeby nie ulewało mu się w trakcie terapii. (Oczywiście jeśli to możliwe :)) Proszę o zabranie również pieluchy tetrowej, żeby móc na niej położyć maluszka. Na wizycie noworodek zostaje rozebrany do pieluszki.
5. W przypadku dzieci oraz noworodków uprzejmie proszę o zabranie ulubionego gryzaczka, grzechotki, samochodzika, lub książeczki, żebyśmy mogli wspólnie zabawić dziecko w trakcie terapii i żeby terapia przebiegała bezstresowo :) .
6. Bardzo proszę o wyłączenie lub wyciszenie telefonu (łącznie z wibracją) już w poczekalni. Proszę też o nie rozmawianie przez telefon w poczekalni. Może to przeszkadzać innym Pacjentom lub terapeucie w prowadzeniu terapii. Wykorzystaj tą godzinkę na oczyszczenie głowy ze wszystkich zmartwień i odprężenie się.
7. Dzień przed terapią otrzymasz sms'a potwierdzającego wizytę. Bardzo proszę o odpowiedź zwrotną TAK lub NIE, czy stawisz się na wizytę.
Jeśli chcesz odwołać lub przesunąć wizytę zrób to najpóźniej w 24h wcześniej (w dni robocze), a jeśli wizyta umówiona jest w poniedziałek to w poprzedzający piątek przez fanpage lub telefonicznie w godzinach między 9-18.
W przypadku powtarzającego nieuzasadnionego niestawiania się na wizyty bez poinformowania mnie i po potwierdzeniu wizyty lub powtarzającym odwoływaniu godzinę przed możesz zostać poproszony o dokonywanie przedpłat (po otrzymaniu faktury na adres-email) przy kolejnej wizycie lub możesz zostać wpisany na czarną listę pacjentów.
Szanujmy wzajemnie swój czas. Wyjątkowe sytuacje losowe się zdarzają ale pamiętaj o tym, że niewykorzystany czas z Twojej terapii mógł przypaść komuś z listy rezerwowej, kto tej terapii potrzebował.
8. Zostaniesz poproszony o wyrażenie zgody:
-> na przeprowadzenie terapii i świadczenie usług przez fizjoterapeutę
->na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu prowadzenia dokumentacji medycznej związanej z ustawą o RODO
Do dokumentacji niezbędne jest podanie przez Pacjenta m.in numeru PESEL i adresu zamieszkania. Czasami rodzi to wśród Pacjentów różne emocje. Dlaczego potrzebne są te dane? Ponieważ fizjoterapia to samodzielny zawód medyczny i przeprowadzana usługa nie jest masażem relaksacyjnym, ani odnową biologiczną. Dlatego w moim gabinecie witam się z PACJENTEM, a nie klientem.
Zgodnie z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty nałożony jest odgórnie NAKAZ prowadzenia dokumentacji w określony sposób, podobnie jak w przypadku lekarzy i stomatologów.
Pacjent ma prawo odmówić mi podania powyższych danych ale niestety muszę wtedy odmówić wykonania zabiegu.
Poniżej zamieszczam linki do rozporządzeń Krajowej Izby Fizjoterapeutów, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości.
https://kif.info.pl/rodo/
https://kif.info.pl/fizjoterapeuta-jest-obowiazany-prowadzic-i-udostepniac-dokumentacje-medyczna/
9. Umówienie się na terapie jest równoznaczne z akceptacja Regulaminu praktyki fizjoterapeutycznej Magdaleny Hiller
regulamin_praktyka_fizjoterapii.pdf | |
File Size: | 87 kb |
File Type: |
informacja_dotycząca_przetwarzania_danych_osobowych_przez_gabinet_fizjoterapii.pdf | |
File Size: | 98 kb |
File Type: |